Trzecie wystąpienie podczas konferencji „Ukraina w edukacji” (na którą składać się będą prelekcje, a także podstawy nauki języka polskiego jako obcego oraz języka ukraińskiego) wygłosi ŁUKASZ SZELIGA – interdyscyplinarne wykształcenia przekłada na praktykę. Nauczyciel, tutor i edukator oraz spec. w zakresie komunikacji. Uczy języka polskiego, specjalizując się w nauczaniu języka polskiego jako obcego i drugiego, a także kultury polskiej i biznesu w ramach programu IB oraz Cambridge. Jako tutor towarzyszy dzieciom i młodzieży w procesie rozwijania umiejętności, kompetencji i pasji.
Doświadczenie zdobywał, ucząc w Szkole Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w szkołach publicznych i prywatnych, w tym w International School of Kraków- jednostce edukacyjnej Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Obecnie współpracuje z CIS- Dwujęzycznym Niepublicznym Liceum. Absolwent filologii polskiej (spec. nauczycielska) oraz glottodydaktyki polonistycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także marketingu internetowego na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Studiował socjologię w ramach MISH na UJ. Do tej pory współpracował (jako nauczyciel, lektor i tutor) z przedstawicielami przeszło 60 krajów. Autor interdyscyplinarnych scenariuszy zajęć, programów nauczania, e-kursów, a także pomysłodawca i twórca inicjatyw społecznych na rzecz rozwoju edukacji i wsparcia młodzieży. Od 2022 roku prowadzi w Krakowie własną przestrzeń rozwojowo-edukacyjną.
Wierzy, że edukacja jest fundamentem społeczeństwa rozwoju; społeczeństwa, które potrafi się ze sobą komunikować. Pomaga dzieciom i młodzieży rozwijać ich skrzydła, by mogły czerpać radość z uczenia się i spełniania swoich marzeń.

 

Kliknij PLAY, a następnie strzałeczki w prawym dolnym rogu, aby oglądać na całym ekranie.