i na Dzień Dziecka też. Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Nauczyciele i rodzice zastanawiają się, jak wynagrodzić uczniom trud włożony w naukę i rozwój. Dobra książka wydaje się być idealnym pomysłem!

Dobra, czyli jaka? Taka, która zainteresuje ucznia, która nie znajduje się w kanonie lektur, a szkoda, bo poniższe pozycje to zdecydowanie must have dla lepszego zrozumienia siebie i świata. Uwaga! – Nie oczekuj tutaj długich recenzji. Krótko i na temat napisałam, dlaczego warto.

Jeśli jako nauczyciele i rodzice dysponujecie budżetem, to oto poniżej polecam Wam prawdziwe dzieła sztuki, które są chętnie czytane przez uczniów! To propozycje dla każdego, niezwiązane z przedmiotem szkolnym.

1.Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze, Justyna Suchecka

KUP TUTAJ

Pierwszej pomocy przedmedycznej uczymy się wielokrotnie. A pierwszej pomocy psychologicznej? Nigdy. Książka ta, to zebrane historie młodych ludzi, którzy opowiadają o trudnych sytuacjach, ich rozpoznawaniu i tym jak sobie z nimi poradzili, albo z kim można porozmawiać.

2.Szkoła bohaterek, czyli jak radzić sobie z życiem, Przemek Staroń

KUP TUTAJ

W książce tej autor zebrał pytania od młodych ludzi takie jak np. Jak znieść porażkę? Co się stanie, gdy wyjdę przed szereg? Dlaczego wygląd jest taki ważny? Wykorzystując swoją wiedzę psychologiczną i historie bohaterów znanych z książek i filmów, odpowiada na pytania, jak sobie radzić z życiowymi wyzwaniami zabierając czytelnika w piękną podróż przygodową.

3.Szkoła bohaterek 2, czyli jak radzić sobie ze złem, Przemek Staroń

KUP TUTAJ

To kolejna książka Przemka, która powstała dzięki wsłuchiwaniu się w emocje i potrzeby młodych ludzi. Tym razem uczniowie przeczytają odpowiedzi na takie pytania jak: Dlaczego szkoła nie uczy tego, co potrzebne w życiu? Czy jestem beznadziejny, bo biorę leki i chodzę na terapię? Ponownie odnosi się do świata popkultury.

4.Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat, Justyna Suchecka

KUP TUTAJ    

Żeby robić fajne rzeczy trzeba być dorosłym? Nic bardziej mylnego! W książce tej Justyna Suchecka, czyli ekspertka od spraw młodzieży opisuje historie 30 młodych ludzi. Każdy z nich odnosi mniejsze lub większe sukcesy. Każdy z nich robi piękne rzeczy, takie o jakich marzą młodzi ludzie. Historie te inspirują do działania. Jak czytamy recenzje młodzieży nt. tej książki, to można zauważyć, że książka była  dla nich natchnieniem!

5.Historia, której nie było, Agnieszka Jankowiak-Maik

KUP TUTAJ

Babka od histy napisała książkę o tym, czego na lekcjach historii się nie uczymy, a powinniśmy.  Obala mity, wyciąga smaczki. Ta książka może sprawić, że uczniowie chętnie zaczną się uczyć historii,

Wszystkie podane wyżej tytuły są subiektywnym zbiorem książek, które można podarować młodzieży. Idealne na zakończenie roku, do ufundowania przez radę rodziców, ale także na każdą inną okazję. Szczególnie polecam dzisiaj,  na Dzień Dziecka, kiedy to pragniemy zrobić coś miłego, coś dobrego dla swoich pociech 🙂

Polecam z całego serca <3