Moją lekcją wychowawczą nt. Dnia Niepodległości przeprowadziłam 6 listopada. W związku z tym, że wychowawcą jestem pierwszy raz, była to pierwsza tego typu lekcja. Nie ukrywam, że było to spore wyzwanie. Inspiracji szukałam w sieci. Znalazłam ich mnóstwo!

Poniżej podzielę się z Wami materiałami, jakie stworzyli inni nauczyciele z okazji 11 listopada. Serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie  i Waszą chęć dzielenia się!

Chciałabym tutaj także napisać Wam, że zastanawia mnie fakt, ze święto to należy przeżywać poważnie. Przecież jest to dzień, w którym powinniśmy być najszczęśliwsi na świecie! Jesteśmy Polakami! Czy myśleliście kiedyś o tym?

Zdalnie też można 😉
1. Moich uczniów poprosiłam o przygotowanie zdjęcia w kolorach biało-czerwonych. Ze zdjęć chciałabym stworzyć flagę Polski. Uczniowie otrzymają kolaże jako pamiątkę z obchodów tego dnia online.
2. Uczniowie mogą nagrać jak w domu śpiewają sami hymn, bądź inną piosenkę patriotyczną. Nie śpiewajcie wspólnie włączając mikrofony na Teamsach czy innym narzędziu, bo to nie wyjdzie … Następnie możemy a) nałożyć w programie głosy na siebie – i mamy śpiewających uczniów 😉 b) posklejać kolejno śpiewane przez nich wersy 😉
Może nawet międzyklasowy konkurs na piosenkę patriotyczną? 🙂

 

  1. Prezentacja

  2. Ćwiczenia przygotowane przez niezastąpiony duet z www.specjalni.pl

  3. Piosenki patriotyczne – cudowna prezentacja/ zbiór

  4. Prezentacja + piosenki

  5. Polskie symbole narodowe – prezentacja Genially by Angelika Kowalczewka

  6. Escape room


  7. Polska to lubię – strona na której znajdziecie gotowe materiały 😉

  8. Kolekcja Wakelet z różnymi zadaniami