Gościem trzeciego listopadowego spotkania bez ocen była Danuta Sterna. Postać na pewno Tobie znana w związku z propagowaną przez nią ideą oceniania kształtującego. Podczas tego spotkania próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie jak pogodzić ocenianie kształtujące  z koniecznością wystawienia oceny na koniec roku. Odpowiedzi znajdziesz w nagraniu oraz tym artykule. Napisz nam, co sądzisz o pomysłach Danuty Sterny w komentarzu.

Zaświadczenie z udziału w webinarium.

 

Danuta Sterna ukończyła studia matematyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała na Politechnice Warszawskiej i w liceach warszawskich, jako nauczycielka matematyki i dyrektor szkoły.
Od 2000 roku współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) w programie Szkoła Ucząca Się (SUS), prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, tworzy i prowadzi kursu internetowe i jest ekspertem merytorycznym w programie SUS. Propaguję w Polsce ocenianie kształtujące i wprowadziła do edukacji polskiej metodę – OK zeszyt, która cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli.Jest autorką publikacji dla nauczycieli i książek: „Ocenianie kształtujące w praktyce”, „Uczę (się) w szkole”, „Uczę się uczyć. Ocenianie kształtujące w praktyce”, „OKmiks” i współautorką książki „Uczę w klasach młodszych”.
Również ilustruje materiały dydaktyczne dotyczące oceniania kształtującego używane w szkoleniach i na stronach internetowych.

 

 

 

Zapraszamy Ciebie także na nasze kolejne szkolenia, warsztaty i webinaria